5.7.2015 matka

Srdeční záležitosti matky korektorky: Slovácké léto

Každý, kdo nepracuje jako zaměstnanec, ale na volné noze a na různých projektech, může svou práci směle dělit na více a méně oblíbenou. Co si budeme povídat – jsou zakázky, které děláme čistě kvůli složenkám. A pak jsou projekty, které milujeme a dělali bysme jsme je (možná) nebo děláme (téměř) zadarmo. Jedním takovým je pro mě Slovácké léto. Proč?

Protože je to desetidenní festival, který vždycky začátkem července přivede do Uherského Hradiště desítky skvělých kapel, stovky sportovců, tisíce fanoušků a asi 250 tun písku. Pustit se do toho chtělo před osmi lety od organizátorů kus odvahy a nadšení.

Protože když duchovní otec celé myšlenky, náš nejvyšší, Marek, se Slováckým létem začínal, bylo mu tuším třiadvacet. Mohl dělat spoustu jiných věcí. Ale on se rozhodl, že přinutí pár šílenců, aby si místo toho postavili uprostřed náměstí hřiště a honili se za balónem. Respekt.

Protože nikde jinde si nezahrajete pétanque v písečné aréně v samotném historickém srdci města, na náměstí, kde vám kulisu tvoří kostel ze 17. století.

Protože Slovácké léto dělají srdcaři. Nikdo jiný by nedokázal minimálně půl roku lítat kolem akce, na kterou je třeba sehnat spoustu peněz, zajistit vše od prvního zrnka písku až po poslední židli. Prostě proto, aby pak mohli lidi přijít na náměstí a veškerý program mít pod nosem, v plné parádě a zadarmo.

A v neposlední řadě, protože mi Marek dal důvěru a dovolil mi dělat téhle úžasné akci PR v době, kdy jsem jen nějak mlhavě tušila, co by to tak asi všechno mohlo obnášet (neříkejte mu to). A já jsem mu za to hrozně vděčná (to mu klidně řekněte) a i díky tomu je ze mě stejný srdcař jako z týmu, který si před osmi lety chtěl jen tak zapinkat v atraktivním prostředí.

Na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti budeme až do neděle 12. července. Přijďte, vsadím se, že i vás to chytne za srdce.

www.slovackeleto.cz